Państwowa Komisja Wyborcza wspiera Ukrainę

Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy

Drodzy Przyjaciele,

Państwowa Komisja Wyborcza Rzeczypospolitej Polskiej z bólem patrzy na spowodowane napaścią Federacji Rosyjskiej cierpienia Narodu Ukraińskiego i podziwia Jego godne najwyższego uznania bohaterstwo okazywane w obronie suwerenności Ukrainy.

Obrona Ukrainy przed agresją jest jednocześnie obroną wartości demokratycznego świata i praw obywatelskich, którym służą instytucje odpowiedzialne za przeprowadzanie wyborów. Wywołaniem wojny napastniczej władze Federacji Rosyjskiej dowiodły, że wartości te są im obce, stawiając państwo i jego instytucje poza szeregiem tych, dla których stanowią one gwarancje pokoju, bezpieczeństwa, współpracy międzynarodowej i pomyślności obywateli.

Państwowa Komisja Wyborcza Rzeczypospolitej Polskiej uznaje, że instytucje odpowiedzialne za wybory, jeden z najważniejszych fundamentów demokracji, nie mogą współpracować z ich rosyjskimi odpowiednikami, będącymi organami państwa barbarzyńsko łamiącego standardy międzynarodowe, gwałcącego prawa innych państw i narodów, odpowiedzialnego za śmierć i cierpienia ofiar wojny. Państwowa Komisja Wyborcza Rzeczypospolitej Polskiej postanawia niezwłocznie zerwać wszelkie kontakty z organami wyborczymi Federacji Rosyjskiej. Jednocześnie Państwowa Komisja Wyborcza oświadcza, że nie będzie uczestniczyć w działalności organizacji, które tolerowałyby w gronie swoich członków organy państw zaangażowanych w działania będące skrajnym zaprzeczeniem wartości demokratycznych i praw człowieka.

Państwowa Komisja Wyborcza Rzeczypospolitej Polskiej przekazuje Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy, a za Jej pośrednictwem Narodowi i Władzom Ukrainy wyrazy najgłębszego podziwu dla odwagi i determinacji tych, którzy, brutalnie zaatakowani, stali się ofiarami cierpień, ale i obrońcami wartości drogich demokratycznym narodom i państwom.

Przewodniczący
Państwowej Komisji Wyborczej

Sylwester Marciniak

Rejestr zmian

 • Data utworzenia

  03-03-2022 10:49

  Wprowadził:

  Paweł Chojecki

 • zobacz cały rejestr

 • Data modyfikacji

  03-03-2022 11:36

  Wprowadził:

  Paweł Chojecki

 • Data modyfikacji

  03-03-2022 12:19

  Wprowadził:

  Paweł Chojecki

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij